Zadzwoń: 530 068 508 kancelaria@adwokat-sosnowiec.eu

Władza rodzicielska

Wskazuję konkretne rozwiązania i pomagam chronić to, co dla Ciebie najważniejsze.   Już od ponad 15 lat

Jak mogę Ci pomóc?

Władza rodzicielska

Dziecko do pełnoletniości pozostaje pod władzą rodzicielską, która przysługuje obojgu rodzicom, jeśli nie została im ograniczona lub odebrana. Dlatego na tym tle bardzo często dochodzi do konfliktów, szczególnie jeśli rodzice postanowili się rozstać. To jedne z najtrudniejszych spraw, zarówno pod względem dowodowym, jak i emocjonalnym, ponieważ w ich toku poruszane są niejednokrotnie delikatne, bardzo intymne kwestie. 

Zdarza się też, że rodzic, który ma pełną władzę rodzicielską, kompletnie się dzieckiem nie interesuje i nie ma z nim kontaktu. Drugi z rodziców, który faktycznie opiekuje się dzieckiem miewa wówczas związane ręce w wielu kwestiach. Wyrobienie dziecku paszportu, wyjazd zagranicę czy poddanie dziecka poważnemu zabiegowi medycznemu to sytuacje, w których zgoda drugiego rodzica jest przecież niezbędna.

Jeżeli jako rodzic doznajesz przeszkód w wychowaniu dziecka, zostałeś pozbawiony opieki nad dzieckiem, jeżeli nie wiesz do kogo należy dziecko lub masz co do tego wątpliwości, chciałbyś by dziecko znajdowało się przy innej osobie niż dotychczas lub zamieszkało z Tobą, to dobrze trafiłeś.

Pomagam w rozwiązaniu tych i innych problemów jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Dzięki mojej wiedzy i doświadczeniu jestem w stanie zadbać o Ciebie i Twoją rodzinę.

Jak działam?

Udzielę Ci profesjonalnej pomocy niezależnie od tego, po której stronie sporu się znajdujesz i z jakim problemem się do mnie zgłosisz.

Każdorazowo punktem wyjścia do określenia dalszych kroków w Twojej sytuacji jest jej analiza. Pozwala to zaproponować optymalny sposób działania. I przewidzieć ewentualne  niebezpieczeństwa i zagrożenia.

W trakcie  konsultacji dokładnie omawiamy Twoją sytuację oraz jakie mogą być jej skutki. Udzielam odpowiedzi na każde Twoje pytanie i przedstawimy wszystkie możliwe scenariusze. Zastanowimy się też nad potrzebą podjęcia dodatkowych działań prawnych (np. przymusowego wydania dziecka, zabezpieczenia postępowania).

Ustalamy także optymalną strategię dalszego działania. Podpowiadam jak zabezpieczyć Twoje interesy.

Wskazuję, na co zwrócić szczególną uwagę, jeśli zdecydujesz się na samodzielne działanie w sprawie. I jakie dowody przedstawić.

Jeśli podejmiesz taką decyzję, to nie tylko będę Cię wspierać, ale i poprowadzę całe postępowanie od początku do samego końca. Byś samodzielnie nie musiał koncentrować się na formalnościach, pismach, czy terminach w sprawie. Będziemy Cię też na bieżąco informować o postępach, dzięki czemu zachowasz nad nią pełną kontrolę.

Pomożemy Ci także dochodzić Twoich praw w postępowaniu egzekucyjnym, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dokładam też wszelkich starań aby sprawnie przeprowadzić całą procedurę. Niezależnie od tego, na którym etapie się do mnie zgłosisz. Bo w grę wchodzi przecież dobro dziecka. A ono zawsze jest najważniejsze.

Moim celem jest udzielenie Ci pomocy przy jak najmniejszym obciążeniu finansowym. A obejmuje ona zarówno proces sądowy, jak i pertraktacje ugodowe. Pomagam w rozmowach polubownych, które umiejętnie przeprowadzone często są wystarczające by osiągnąć zamierzony rezultat bez konieczności wikłania się w długi i kosztowny proces sądowy. Szanuję Twój czas i pieniądze.

W przypadku konieczności wystąpienia na drogę sądową, pomagam w przygotowaniu pozwu i wszelkich dalszych pism w sprawie. Skupiając się zawsze także na przedstawieniu niezbędnych dokumentów i dowodów, które mogą mieć kluczowe znaczenie. Dbam też o zabezpieczenie Twoich roszczeń na czas trwania sprawy, jeśli wymaga tego sytuacja.

Jeżeli to Ty jesteś drugą stroną sporu, starannie badam argumenty i dowody, jakie zostały przedstawione przez drugą stronę mając na uwadze cel, jaki chcesz osiągnąć. Przygotowuję też w Twoim imieniu odpowiedź i inne pisma w sprawie. Wskazuję na dowody, które mogą być niezbędne by uzyskać zamierzony rezultat.

Jakie sprawy prowadzę?

  • o graniczenie, zawieszenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej
  • o przywrócenie władzy rodzicielskiej
  • o ustalenie miejsca pobytu dziecka
  • o wydanie zarządzeń opiekuńczych w sprawie dziecka
  • o rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka (np. wyrobienie paszportu, zgoda na wyjazd zagranicę, zarząd majątkiem dziecka)
  • o wyrażenie zgody na dokonanie czynności prawnej w imieniu dziecka
  • o ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa lub macierzyństwa
  • o unieważnienie uznania dziecka
  • o przysposobienie dziecka (adopcja)

To jedynie katalog przykładowych spraw. Zapewniam bowiem kompleksowe wsparcie we wszelkich sprawach rodzinnych.

Co oferuję?

Zapewniam kompleksowe doradztwo prawne

Wyjaśniam wszelkie wątpliwości związane z władzą rodzicielską i jej sprawowaniem i pomagam w wyborze ewentualnej drogi prawnej.

Rzetelnie oceniam Twoją sytuację, co stanowi punkt wyjścia do ustalenia dalszych działań w sprawie.

Pomagam zrozumieć wszystkie aspekty i skutki prawne Twojej sytuacji.

Wskazuję na ewentualną konieczność wszczęcia innych (pobocznych) postępowań jak np. uregulowanie sposobu kontaktowania się z dzieckiem.

Radzę też jak uniknąć podobnych zagrożeń w przyszłości.

Pomagam dopełnić formalności

W tym skompletować niezbędne informacje, dokumenty i dowody w sprawie.

Ustalam strategie negocjacyjne i procesowe dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb

Organizuję też i uczestniczę w negocjacjach i pertraktacjach ugodowych pomiędzy stronami.

Przygotowuję wszelkie pisma w sprawie

Zarówno w ramach doraźnej pomocy jak i kompleksowego prowadzenia sprawy, w tym rodzicielski plan wychowawczy (porozumienie rodzicielskie).

Dbam o to, by zabezpieczyć Twoje interesy już w czasie procesu

Reprezentuję przed sądami i w czasie prowadzonych mediacji

Pomagam wyegzekwować Twoje prawa w trakcie i po zakończonym procesie

Potrzebujesz pomocy? Porozmawiajmy.

Twój problem nie rozwiąże się sam. Możesz na mnie liczyć. Chętnie udzielę Ci wsparcia i wskażę dostępne rozwiązania. Napisz do mnie lub zadzwoń, a odezwę się do Ciebie najszybciej, jak to możliwe.

Pin It on Pinterest

Share This