Zadzwoń: 530 068 508 kancelaria@adwokat-sosnowiec.eu

Poznajmy się

Adres: ul. Małachowskiego 9/4, 41-200 Sosnowiec
Email: kancelaria@adwokat-sosnowiec.eu
Tel: (+48) 530 068 508

Marta Szkliniarz

Adwokat

 

Nazywam się Marta Szkliniarz. Jestem Adwokatem i Mediatorem Sądowym.

Jestem praktykiem z krwi i kości. Już od ponad 16 lat pomagam osobom takim jak Ty przejść przez najtrudniejsze chwile w ich życiuI osiągnąć zamierzone cele. To moja misja.

Działam na terenie całego kraju, chociaż swoją kancelarię prowadzę w Sosnowcu. Uzyskała ona od Centrum Mediacyjnego Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie certyfikat “Kancelaria przyjazna mediacji“. 

Towarzyszę i wspieram w najważniejszych życiowych sprawachNie tylko rodzinnych i cywilnych, ale i w skomplikowanych sporach majątkowych, sprawach karnych czy konfliktach na linii pracodawca – pracownik.

Słucham historii, konsultuję, doradzam, uczciwie oceniam szanse. Przygotowuję indywidualne strategie, przewiduję działania przeciwnika, poszukuję najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązań, także polubownych. Reprezentuję przed sądem lub innym organem.

Działam dynamicznie.  Zależy mi na tym, by Klient otrzymał kompleksowe, szybkie i efektywne rozwiązanie danego problemu dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań.

Po to by mógł skupić się na sobie, swojej rodzinie, swoim biznesie, a nie na problemie, z którym do mnie przychodzi.

W sposób stanowczy i odpowiedzialny bronię Twoich praw. Zawsze.

Jako prawnik z wieloletnią praktyką i wszechstronnym doświadczeniem, zdobywanym w renomowanych śląskich kancelariach, doskonale rozumiem problemy z którymi mierzysz się na co dzień.

Pozwala mi to na prowadzenie spraw trudnych i mocno skomplikowanych. I na stosowanie śmiałych, często niestandardowych rozwiązań. Zawsze jednak pracuję w oparciu o najwyższe standardy profesjonalne i etyczne. Moim atutem jest też skrupulatność i dociekliwość.

A dzięki doświadczeniu i stałemu podnoszeniu swoich kwalifikacji, poprzez udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach, także międzynarodowych, jestem w stanie w sposób rzetelny zmierzyć się z każdym, nawet najbardziej skomplikowanym i nietypowym problemem.

Bo chcę Ci pomóc, najlepiej jak to możliwe.

Jedną z moich specjalizacji jest prawo rodzinne. A jako, że wierzę, że prawo powinno służyć przede wszystkim Tobie, jakiś czas temu stworzyłam Bloga PrawoRodzinneBezTajemnicDzielę się na nim moim doświadczeniem i wiedzą, którą uważam za kluczową z życiowego punktu widzenia. Znajdziesz tam wiele rozwiązań i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu prawa rodzinnego.

Jestem również autorką e-booka: “Praktyczny Przewodnik po sądowym savoir – vivre“, możesz go pobrać tutaj.

w

Zrozumienie

Relacje z Klientem opieram na zaufaniu. Chcę być Twoim partnerem i zaufanym doradcą, który nie tylko tłumaczy przepisy i odpowiada na pytania. Ale też stoi u Twojego boku, zawsze gdy wymaga tego sytuacja. Dlatego prócz całej mojej wiedzy i doświadczenia możesz liczyć także na pełne zrozumienie i empatięBo chcę Ci zapewnić oparcie, komfort i bezpieczeństwo.

Precyzja

Nie pozwalam na rutynę. Do każdego problemu podchodzę indywidualnie i poszukuję rozwiązań “szytych na miarę”. Staram się myśleć nieszablonowo. I zwracam uwagę na detale. Bo czasem z pozoru nieistotny szczegół może zmienić bieg wydarzeń.

Zaangażowanie

Wiem, że sprawa, z którą do mnie przychodzisz jest dla Ciebie ważna. Dla mnie również, dlatego każdą prowadzę z równym zaangażowaniem.  I dokładam wszelkich starań.  Do końca będę bronić Twoich praw i strzec Twoich interesów, najlepiej jak potrafię.

Mediator

Jestem także stałym mediatorem wpisanym na listę mediatorów sądowych prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Bielsku – Białej.

Specjalizuję się w mediacjach rodzinnychcywilnychgospodarczychpracowniczych, ubezpieczeniowych oraz z zakresu sporów sąsiedzkich.

Prowadzę negocjacje i mediacje (sądowe i umowne) i na terenie całego kraju, także w formie on-line. Współpracuję też z innymi mediatorami w sprawach bardziej skomplikowanych, tworząc zespół specjalistów.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach, również międzynarodowych. Oto niektóre z nich:

  • Mediacje. Przygotowanie do wykonywania zawodu mediatora – certyfikowane szkolenie zgodne ze Standardami Szkolenia Mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości  w dniu 29 października 2007 r.
  • Warsztaty konstruowania ugód mediacyjnych.
  • Prawo rodzinne – zagadnienia praktyczne.
  • Mediacje w sprawach pracowniczych.
  • Negocjacje handlowe – szkolenie praktyczne.
  • Mediacje rodzinne (szkolenie specjalistyczne).

W 2021 r. ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku Negocjacje i Mediacje na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

A po więcej szczegółów, zapraszam Cię serdecznie na moją stronę https://mediator-sosnowiec.pl/ 

oraz na facebook https://www.facebook.com/MediatorSadowyMartaSzkliniarz/

Więcej

Jestem absolwentką stacjonarnych studiów prawniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. I stypendystką programu “Leonardo da Vinci”, w ramach którego odbyłam 5 miesięczną praktykę zawodową w brytyjskiej kancelarii Serpell Eaton Solicitors.

A od 2011 roku Adwokatem przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Katowicach. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam jeszcze w trakcie studiów, m.in. poprzez aktywną działalność w ramach Studenckiej Poradni Prawnej.

Współpracuję z zaufanymi i sprawdzonymi prawnikami – radcami prawnymi, adwokatami i aplikantami. W ramach wsparcia, do prowadzenia każdej sprawy starannie dobieram odpowiedni zespół, przy czym zawsze to ja jestem prawnikiem pierwszoplanowym. Masz zatem pewność, że każda zlecona mi sprawa będzie przeze mnie osobiście prowadzona.

Potrzebujesz pomocy? Porozmawiajmy.

Twój problem nie rozwiąże się sam. Możesz na mnie liczyć. Chętnie udzielę Ci wsparcia i wskażę dostępne rozwiązania. Napisz do mnie lub zadzwoń, a odezwę się do Ciebie najszybciej, jak to możliwe.

Pin It on Pinterest

Share This