Zadzwoń: 530 068 508 kancelaria@adwokat-sosnowiec.eu

Alimenty

Pomagam chronić i wyegzekwować należne prawa dla Ciebie i Twojej Rodziny. Już od ponad 15 lat

Jak mogę Ci pomóc?

Alimenty

Troszczę się o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Dlatego jednymi z najczęstszych spraw, którymi się zajmuję są szeroko rozumiane sprawy alimentacyjne. I to zarówno na rzecz dzieci, jak i małżonków, czy innych członków rodziny.

Udzielam profesjonalnego wsparcia zarówno wtedy, gdy jesteś powodem, jak i pozwanym w sprawie. Ale także w postępowaniu karnym związanym z przestępstwem tzw. “niealimentacji”. Szczerze oceniam Twoje położenie, co pozwala nie tylko na dobranie odpowiedniego planu dalszego działania. Ale też na wskazanie ewentualnych niebezpieczeństw lub zagrożeń. I zabezpieczenie Twoich interesów.

Moim celem jest też pomoc przy jak najmniejszym obciążeniu finansowym. Dlatego obejmuje ona zarówno proces sądowy, jak i pertraktacje ugodowe. Jeśli będzie taka możliwość, a Ty wyrazisz taką wolę, podejmę w Twoim imieniu rozmowy polubowne z drugą stroną, na drodze negocjacji lub mediacji. Co często pozwala zakończyć spór jeszcze na etapie przedsądowym, a tym samym eliminuje ryzyko dodatkowych kosztów.

Polskie prawo nie zawiera jasnych wytycznych co do wysokości tego obowiązku. Zatem, jeśli to Ty chcesz dochodzić swoich praw przed sądem, pomogę Ci w odpowiednim przygotowaniu pozwu. Skupimy się także na przedstawieniu niezbędnych dokumentów i dowodów, które mogą mieć kluczowe znaczenie w Twojej sytuacji. Zadbamy też o zabezpieczenie Twoich roszczeń na czas trwania sprawy, jeśli okaże się to konieczne.

Jeżeli to od Ciebie druga strona żąda alimentów, starannie przeanalizujemy jej argumenty. Może się bowiem okazać, że w ogóle nie jesteś zobowiązany do alimentów w tej konkretnej sprawie albo żądanie jest mocno wygórowane. Przygotuję też w Twoim imieniu odpowiedź i wszelkie inna pisma w sprawie. Pomogę zgromadzić niezbędne dowody, koncentrując się na Twojej sytuacji osobistej i majątkowej.

Dokładam wszelkich starań, by osiągnąć zamierzone rozwiązanie. Pomagam zadbać o Twoje prawa, niezależnie od tego, na którym etapie się do mnie zgłosisz.

 

Jak działam?

Podczas konsultacji wnikliwie analizujemy, a następnie omawiamy Twoją sytuację oraz jakie mogą być jej skutki.

Udzielam odpowiedzi na każde Twoje pytanie i przedstawiam wszystkie możliwe scenariusze. Ustalamy też optymalną strategię dalszego działania.

Podpowiadam też, jak zabezpieczyć Twoje interesy tu i teraz. I jakie inne kroki prawne jeszcze podjąć (np. złożyć wniosek o zabezpieczenie). Wskazuję, na co zwrócić szczególną uwagę, jeśli zdecydujesz się na samodzielne działanie w sprawie. I jakie dowody przedstawić.

Jeśli taką podejmiesz decyzję, to Twoje postępowanie przeprowadzę od początku do samego końca. Byś samodzielnie nie musiał koncentrować się na formalnościach, pismach, czy terminach w sprawie. Będę Cię też na bieżąco informować o postępach, dzięki czemu zachowasz nad nią pełną kontrolę.

Pomogę Ci także dochodzić Twoich praw w postępowaniu egzekucyjnym, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Możesz liczyć na moje wsparcie również w postępowaniu karnym związanym z przestępstwem tzw. “niealimentacji”. Zarówno wtedy gdy jesteś pokrzywdzonym, jak i oskarżonym w sprawie.

Jakie sprawy prowadzę?

 • o zasądzenie alimentów na rzecz dziecka lub członka rodziny
 • o zasądzenie alimentów na rzecz byłego małżonka
 • o zasądzenie alimentów na rzecz dziecka i małżonka po rozwodzie lub separacji
 • o pokrycie wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki dziecka
 • o dostarczenie środków utrzymania (alimenty w czasie małżeństwa dla dziecka i małżonka i trwania sprawy o rozwód/separację)
 • o podwyższenie/obniżenie alimentów
 • o uchylenie alimentów
 • o wypłatę wynagrodzenia do rąk drugiego małżonka
 • składam również powództwa przeciwegzekucyjne na etapie postępowania egzekucyjnego
 • składam zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa tzw. “niealimentacji” i reprezentujemy pokrzywdzonych w postępowaniu karnym
 • zapewniam obronę w postępowaniu karnym w przestępstwach tzw. “niealimentacji”

Co oferuję?

Kompleksowe doradztwo prawne

Wyjaśniam wtedy wszelkie wątpliwości i pomagam w wyborze ewentualnej drogi prawnej.

Rzetelnie oceniam Twoją sytuację, co stanowi punkt wyjścia do ustalenia dalszych działań w sprawie.

Pomagam zrozumieć wszystkie aspekty i skutki prawne Twojej sytuacji. Badam też, czy w danych okolicznościach w ogóle istnieje obowiązek alimentacyjny.

Radzę, jak uniknąć podobnych zagrożeń w przyszłości.

Pomagam dopełnić formalności

W tym wyliczyć kwotę alimentów, skompletować niezbędne informacje, dokumenty i dowody w sprawie.

Ustalam strategie negocjacyjne i procesowe dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb

Organizuję też i uczestniczę w negocjacjach i pertraktacjach ugodowych pomiędzy stronami.

Przygotowuję wszelkie pisma w sprawie

Zarówno w ramach doraźnej pomocy jak i kompleksowego prowadzenia sprawy.

Dbam o to, by zabezpieczyć Twoje interesy już w czasie procesu

Reprezentuję Cię przed sędami i w czasie prowadzonych mediacji

Pomagam wyegzekwować Twoje prawa po zakończonym procesie i w jego toku

Reprezentuję w sprawach karnych związanych z przestępstwem tzw. "niealimentacji"

Na każdym etapie postępowania, zarówno przed sądem, jak i przed wszelkimi organami ścigania w trakcie postępowania przygotowawczego.

Pomagam pokrzywdzonym oraz podejrzanym i oskarżonym.

Potrzebujesz pomocy? Porozmawiajmy.

Twój problem nie rozwiąże się sam. Możesz na mnie liczyć. Chętnie udzielę Ci wsparcia i wskażę dostępne rozwiązania. Napisz do mnie lub zadzwoń, a odezwę się do Ciebie najszybciej, jak to możliwe.

Pin It on Pinterest

Share This