Zadzwoń: 530 068 508 kancelaria@adwokat-sosnowiec.eu

Rozwód i Separacja

Pomagam budować bezpieczną przyszłość, w zgodzie z Twoimi oczekiwaniami. Już od ponad 15 lat

Jak mogę Ci pomóc?

Rozwód i Separacja

Gdy podejmiesz decyzję o rozwodzie lub separacji, pomogę Ci w sądowym zakończeniu związku. Będę Cię wspierać w Twoich decyzjach i pomogę przetrwać ten trudny czas także wtedy, gdy to dla Ciebie pozew był zaskoczeniem. Dołożę wszelkich starań, aby maksymalnie ułatwić Ci ten okres. I sprawnie przeprowadzić całą procedurę po Twojej myśli. Również polubownie. Niezależnie od tego, na którym etapie się do mnie zgłosisz.

Rozstanie bywa trudne nie tylko dla Ciebie, ale i Waszych pociech. Dlatego w naszych działaniach skoncentrujemy się także na ich dobru. By zatroszczyć się zarówno o Ciebie, jak i Twoich najbliższych.

 

Rozwód

Rozwód bywa jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Dotyka wszystkich jego sfer. To ważny i rozległy w skutkach krok, także pod względem finansowym, który może rzutować na przyszłość Twoją i Waszej rodziny. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z jego konsekwencji, jakie mogą wyniknąć z niewłaściwego działania w takiej sprawie.

Dlatego tak ważne jest, aby się dobrze do niego przygotować i nie pozostawiać spraw przypadkowi, szczególnie gdy ma być rozstrzygana kwestia winy, alimentów czy władzy rodzicielskiej.

Warto mieć wówczas wsparcie doświadczonego i zaufanego adwokata, zapewniającego dyskrecję i szybkość działania – nawet w najbardziej zaskakujących i skomplikowanych sytuacjach. Adwokata, który nie tylko zapewni merytoryczne wsparcie, ale i zrozumie Twoje problemy.  Także wtedy, gdy zamierzacie się rozstać polubownie. Bo odpowiednio skonstruowany pozew rozwodowy, czy plan wychowawczy, gdy posiadacie dzieci, daje szansę uzyskania rozwodu już na pierwszej rozprawie. A prawnik zadba o Twoje interesy w toku rozmów polubownych.

Możesz liczyć na moje zaangażowanie także wtedy, gdy rozwodu tego nie chcesz. Złożenie pozwu o rozwód nie daje 100% gwarancji jego uzyskania. Wiem, co w takim wypadku można zrobić.

Separacja

Kiedy w małżeństwie nie układa się idealnie, niektóre pary decydują się na separację. By dać sobie czas, inne w ten sposób formalizują definitywne rozstanie, ponieważ ze względów np. religijnych, nie chcą przeprowadzać rozwodu.

Skutki separacji są zbliżone do rozwodu w wielu aspektach. Ale postępowanie wcale nie jest łatwiejsze, również pod względem emocjonalnym. Sąd podejmuje decyzje o władzy rodzicielskiej, kontaktach z dzieckiem czy alimentach, ale także o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania. Ustaje też wspólność majątkowa małżeńska, co daje możliwość dokonania podziału majątku wspólnego.

Dlatego i w tej sferze warto skorzystać z pomocy zaufanego adwokata, który załatwi wszelkie niezbędne formalności, zadba o Twoje prawa i zaopiekuje się Tobą od początku do końca. Także wtedy, gdy do separacji nie dążysz.

Zapewniam najwyższy standard usług w tego typu sprawach, na każdym etapie postępowania. Będę Ci służyć radą i pomocą, zawsze kiedy będziesz tego potrzebować.

Jak działam?

Możesz liczyć na moją fachową i profesjonalną pomoc niezależnie od tego, po której stronie sporu się znajdujesz.

Każdorazowo punktem wyjścia do określenia dalszych kroków w Twojej sytuacji jest jej analiza w trakcie konsultacji. Pozwala to zaproponować optymalny sposób działania. I przewidzieć ewentualne  niebezpieczeństwa i zagrożenia.

Niezależnie od tego, z jakim problemem się do mnie zwrócisz, podczas spotkania dokładnie omówimy Twoją sytuację oraz jakie mogą być jej skutki. Wyjaśnię Ci prawne konsekwencje rozwodu lub separacji (z winą lub bez).

Udzielę odpowiedzi na każde Twoje pytanie i przedstawię wszystkie możliwe scenariusze. Ustalimy też optymalną strategię dalszego działania.

Podpowiem też jak zabezpieczyć interesy Twoje i Waszego dziecka. Pod każdym względem. Porozmawiamy też o kwestiach majątkowych, np. o zabezpieczeniu i podziale majątku. I ewentualnej potrzebie podjęcia dodatkowych kroków prawnych (np. zabezpieczeniu alimentów, kontaktów, miejsca pobytu dziecka, eksmisji małżonka czy ustanowienia rozdzielności majątkowej z datą wsteczną).

Wskaże Ci również, na co zwrócić szczególną uwagę, jeśli zdecydujesz się na samodzielne działanie w sprawie. I jakie dowody należy przedstawić.

Pamiętaj, że pomagam też uniknąć niepotrzebnych sporów i wspieram w pertraktacjach ugodowych, które umiejętnie przeprowadzone są wystarczające by osiągnąć zamierzony rezultat bez konieczności wikłania się w długi i kosztowny proces sądowy. Szanuję Twój czas i pieniądze.

Pomagam w przygotowaniu pozwu i wszelkich dalszych pism w sprawie. Skupiając się zawsze także na przedstawieniu niezbędnych dokumentów i dowodów, które mogą mieć kluczowe znaczenie. Dbam też o zabezpieczenie Twoich roszczeń na czas trwania sprawy, jeśli wymaga tego sytuacja.

Jeżeli to Ty jesteś drugą stroną sporu, starannie badam argumenty i dowody, jakie zostały przedstawione przez drugą stronę mając na uwadze cel, jaki chcesz osiągnąć. Przygotowuję też w Twoim imieniu odpowiedź i inne pisma w sprawie. Wskazuję na dowody, które mogą być niezbędne by uzyskać zamierzony rezultat.

Co oferuję?

Zapewniam kompleksowe doradztwo prawne

W trakcie spotkań wyjaśniam wszelkie wątpliwości.

Rzetelnie oceniam Twoją sytuację, co stanowi punkt wyjścia do ustalenia dalszych działań w sprawie.

Pomagam zrozumieć wszystkie aspekty i skutki prawne rozstania oraz radzę jak uniknąć problemów w przyszłości.

Wskazuję na ewentualną konieczność wszczęcia innych (pobocznych) postępowań.

Pomagam załatwić formalności

W tym skompletować niezbędne informacje, dokumenty i dowody w sprawie.

Uczestniczę w negocjacjach okołorozwodowych pomiędzy stronami

Opracowuję też strategie negocjacyjne i procesowe dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Przygotowuję wszelkie pisma w sprawie

Zarówno w ramach doraźnej pomocy jak i kompleksowego prowadzenia sprawy.

Dbam, o to, by zabezpieczyć Twoje interesy już w trakcie procesu

Reprezentuję przed sądami i w czasie prowadzonych mediacji

 

Twoje postępowanie przeprowadzę od początku do samego końca. Byś samodzielnie nie musiał koncentrować się na formalnościach, pismach, czy terminach w sprawie. Będę Cię też na bieżąco informować o postępach, dzięki czemu zachowasz nad nią pełną kontrolę.

Pomagam wyegzekwować Twoje prawa w trakcie i po zakończonym procesie

Potrzebujesz pomocy? Porozmawiajmy.

Twój problem nie rozwiąże się sam. Możesz na mnie liczyć. Chętnie udzielę Ci wsparcia i wskażę dostępne rozwiązania. Napisz do mnie lub zadzwoń, a odezwę się do Ciebie najszybciej, jak to możliwe.

Pin It on Pinterest

Share This