Zadzwoń: 530 068 508 kancelaria@adwokat-sosnowiec.eu

Sprawy rodzinne

Zapewniam kompleksową ochronę prawną Tobie i Twojej Rodzinie. Już od ponad 15 lat

Jak mogę Ci pomóc?

Sprawy rodzinne

Dla wielu osób rodzina jest najważniejsza. Myślimy podobnie. Dlatego, prawo rodzinne stanowi jedną z moich wiodących specjalizacji.

Ale sprawy rodzinne, to nie tylko sprawy o rozwód, alimenty, czy kontakty z dzieckiem albo podział majątku po rozwodzie. To również tak ważkie kwestie jak potrzeba zapewnienia opieki nad osobą nieporadną, czy niepełnosprawną (i jej majątkiem), która nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu. Bywa również i tak, że osoba dotknięta schorzeniem psychicznym lub uzależnieniem wymaga leczenia, którego odmawia.

Mam świadomość, że to jedne z najtrudniejszych spraw, zarówno pod względem dowodowym, jak i emocjonalnym, ponieważ w ich toku poruszane są niejednokrotnie delikatne, bardzo intymne kwestie związane ze stanem zdrowia. 

I dlatego, możesz liczyć na moją pomoc w tych sprawach, niezależnie od tego, po której stoisz stronie. Zdarza się przecież, że wnioski składane są bezzasadnie, czy też jedynie po to by po prostu przejąć majątek danej osoby.

Jeśli to Ty inicjujesz sprawę przed sądem, pomagam w odpowiednim przygotowaniu pozwu i wszelkich dalszych pism. Skupiając się także na przedstawieniu niezbędnych dokumentów i dowodów, które mogą mieć kluczowe znaczenie w Twojej sprawie.

Jeżeli to Ty jesteś drugą stroną sporu, starannie badam argumenty i dowody, jakie zostały przedstawione przez drugą stronę mając na uwadze cel, jaki chcesz osiągnąć. Przygotowuję też w Twoim imieniu odpowiedź i inne pisma w sprawie. Wskazuję na dowody, które mogą być niezbędne by uzyskać zamierzony rezultat.

Dokładam też wszelkich starań aby sprawnie przeprowadzić całą procedurę. I podjąć wszelkie niezbędne kroki. Niezależnie od tego, na którym etapie się do mnie zgłosisz.

Jak działam?

Podczas konsultacji omawiamy Twoją sytuację oraz jakie mogą być jej skutki.

Udzielam odpowiedzi na każde Twoje pytanie i przedstawiam wszystkie możliwe scenariusze. Zastanawiamy się też nad potrzebą podjęcia dodatkowych działań prawnych (np. wszczęcia postępowania o uchylenie się od skutków prawnych umowy).

Ustalamy też optymalną strategię, która będzie punktem wyjścia do dalszych działań w sprawie. Podpowiadam też jak zabezpieczyć interesy już w tracie postępowania.

Wskazuję, na co zwrócić szczególną uwagę, jeśli zdecydujesz się na samodzielne działanie w sprawie. I jakie dowody należy przedstawić by osiągnąć pożądany rezultat.

Jeśli podejmiesz taką decyzję, to nie tylko będę Cię wspierać, ale i poprowadzę całe postępowanie od początku do samego końca. Byś samodzielnie nie musiał koncentrować się na formalnościach, pismach, czy terminach w sprawie. Będziemy Cię też na bieżąco informować o postępach, dzięki czemu zachowasz nad nią pełną kontrolę.

Jakie sprawy prowadzę?

  • o graniczenie, zawieszenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej
  • o przywrócenie władzy rodzicielskiej
  • o ustalenie miejsca pobytu dziecka
  • o wydanie zarządzeń opiekuńczych w sprawie dziecka
  • o rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka (np. wyrobienie paszportu, zgoda na wyjazd zagranicę, zarząd majątkiem dziecka)
  • o wyrażenie zgody na dokonanie czynności prawnej w imieniu dziecka
  • o ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa lub macierzyństwa
  • o unieważnienie uznania dziecka
  • o przysposobienie dziecka (adopcja)

To jedynie katalog przykładowych spraw. Zapewniam bowiem kompleksowe wsparcie we wszelkich sprawach rodzinnych.

Co oferuję?

Kompleksowe doradztwo prawne

Wyjaśniam wszelkie wątpliwości związane z ustanowieniem opiekuna, kuratora, ubezwłasnowolnieniem lub przymusowym leczeniem  i pomagam w wyborze optymalnej drogi prawnej.

Rzetelnie oceniam Twoją sytuację, co stanowi punkt wyjścia do ustalenia dalszych działań w sprawie.

Wskazuję też na ewentualną konieczność wszczęcia innych (pobocznych) postępowań.

Radzę jak uniknąć podobnych zagrożeń w przyszłości.

Pomagam dopełnić formalności

W tym skompletować niezbędne informacje, dokumenty i dowody w sprawie.

Przygotowuję wszelkie pisma w sprawie

Zarówno w ramach doraźnej pomocy jak i kompleksowego prowadzenia sprawy

Dbam o to, by zabezpieczyć Twoje interesy już w czasie procesu i po jego zakończeniu

Reprezentuję przed sądami i w czasie prowadzonych mediacji

Potrzebujesz pomocy? Porozmawiajmy.

Twój problem nie rozwiąże się sam. Możesz na mnie liczyć. Chętnie udzielę Ci wsparcia i wskażę dostępne rozwiązania. Napisz do mnie lub zadzwoń, a odezwę się do Ciebie najszybciej, jak to możliwe.

Pin It on Pinterest

Share This