Zadzwoń: 530 068 508 kancelaria@adwokat-sosnowiec.eu

Specjalizacja

Pomagamy przywrócić twoje życie do normy. Już od blisko 15 lat

Jak możemy Ci pomóc?

Rozdzielność majątkowa

Większość  osób nie myśli o tym, jakie skutki – pod względem prawnym (finansowym) – wywołuje zawarcie małżeństwa.

Tymczasem z chwilą powiedzenia sakramentalnego “tak”, między małżonkami powstaje wspólność majątkowa, nazywana wspólnością ustawową. Powoduje ona, że zasadniczo, wszelkie składniki nabywane w trakcie małżeństwa stają się wspólne. Co ma określone konsekwencje, gdy następnie chcemy taki majątek podzielić. Poza tym, wspólność taka może powodować naszą odpowiedzialność za długi współmałżonka.

Można jednak temu zapobiec. Podpisując intercyzę (umowę majątkową małżeńską) jeszcze przed ślubem lub po wstąpieniu w związek małżeński. W określonych sytuacjach, można także się starać o przymusowe ustanowienie przez sąd rozdzielności małżeńskiej, a nawet o ustanowienie takiej rozdzielności z datą wsteczną. Dlaczego może to mieć znaczenie? Bo data ustalenia rozdzielności jest ważna w sprawach o podział majątku wspólnego małżonków. To właśnie na tę datę badany będzie stan i skład majątku małżonków podlegający następnie podziałowi. Jest też istotna by ustalić do jakiej daty małżonek odpowiada za ewentualne długi współmałżonka.

Proces taki bywa długotrwały i trudny tak pod względem emocjonalnym jak i merytorycznym.

Istotna jest zatem aktywność stron i wiedza odnośnie tego, czego można się domagać i w jaki sposób. Pomożemy zadbać o Twoje prawa. 

W sprawach tych warto  skorzystać z pomocy wykwalifikowanego i doświadczonego prawnika, który nie tylko dopilnuje Twoich interesów na każdym etapie postępowania. Ale będzie dla Ciebie też wsparciem, trzymając rękę na pulsie.

Udzielimy Ci szybkiego i profesjonalnego wsparcia. 

Gruntownie przeanalizujemy Twoją sytuację by dobrać optymalny sposób postępowania. Podejmiemy niezbędne kroki najszybciej, jak to tylko możliwe. Także wtedy, gdy dopiero rozważasz podpisanie intercyzy. 

Gdy dojdzie do sporu, dołożymy wszelkich starań aby sprawnie przeprowadzić całą procedurę. Niezależnie od tego, na jakim etapie się do nas zgłosisz.

Pomożemy również w pertraktacjach ugodowych zmierzających do ustanowienia rozdzielności majątkowej i ewentualnego podziału majątku, które umiejętnie przeprowadzone są wystarczające by osiągnąć zamierzony rezultat bez konieczności wikłania się w długi i kosztowny proces sądowy. Szanujemy twój czas i pieniądze.

Jeśli zajdzie konieczność dochodzenia Twoich praw przed sądem, pomożemy Ci w odpowiednim przygotowaniu pozwu. Skupimy się także na przedstawieniu niezbędnych dokumentów i dowodów, które mogą mieć kluczowe znaczenie w Twojej sprawie. Zadbamy też o zabezpieczenie Twoich roszczeń na czas trwania sprawy.

Jeżeli to Ty jesteś drugą stroną konfliktu, starannie przeanalizujemy argumenty i dowody, jakie zostały przedstawione przez drugą stronę. Przygotujemy też w Twoim imieniu odpowiedź i wszelkie inna pisma w sprawie. Wskażemy na dowody, które mogą być niezbędne by osiągnąć zamierzony cel.

W trakcie  konsultacji dokładnie omówimy Twoją sytuację oraz jakie mogą być jej skutki. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i przedstawimy wszystkie możliwe scenariusze. Zastanowimy się też nad potrzebą podjęcia dodatkowych działań prawnych.

Przedstawimy możliwe rozwiązania i ustalimy też optymalną strategię dalszego działania. Podpowiemy też jak zabezpieczyć Twoje interesy.

Wskażemy na co zwrócić szczególną uwagę, jeśli zdecydujesz się na samodzielne działanie w sprawie. I jakie dowody przedstawić w sądzie by osiągnąć zamierzony rezultat.

Twoje postępowanie przeprowadzimy od początku do samego końca. Byś samodzielnie nie musiał koncentrować się na formalnościach, czy terminach w sprawie. Będziemy Cię też na bieżąco informować o postępach, dzięki czemu zachowasz nad nią pełną kontrolę.

Jakie sprawy prowadzimy?

  • o ustanowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej (również z datą wsteczną)
  • o zabezpieczenie majątku

Co oferujemy?

Kompleksowe doradztwo prawne

Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości związane z Twoją sytuacją prawną. Pomagamy zrozumieć jej wszystkie aspekty i konsekwencje.

W szczególności, czym jest rozdzielność, co to jest majątek wspólny, osobisty, czy i dlaczego warto dochodzić rozdzielności z datą wstecz.

Rzetelnie oceniamy Twoje położenie, co stanowi punkt wyjścia do ustalenia dalszych działań w sprawie.

Doradzamy jaki ustrój majątkowy powinieneś rozważyć i jakie kroki podjąć by osiągnąć zamierzony cel.

Wskazujemy na ewentualną konieczność wszczęcia innych (pobocznych) postępowań.

Radzimy też jak uniknąć podobnych zagrożeń w przyszłości.

 

Pomagamy dopełnić formalności

W tym skompletować niezbędne informacje, dokumenty i dowody w sprawie.

Ustalamy strategie negocjacyjne i procesowe dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb

Naszym celem jest udzielenie Ci pomocy przy jak najmniejszym obciążeniu finansowym. A obejmuje ona zarówno proces sądowy, jak i pertraktacje ugodowe. Dlatego, jeśli będzie taka możliwość, a Ty wyrazisz taką wolę, podejmiemy w Twoim imieniu rozmowy polubowne z drugą stroną, na drodze negocjacji lub mediacji. Co często pozwala zakończyć spór jeszcze na etapie przedsądowym, a tym samym eliminuje ryzyko dodatkowych kosztów.

Przygotowujemy wszelkie pisma w sprawie

Zarówno w ramach doraźnej pomocy jak i kompleksowego prowadzenia sprawy.

Sporządzamy i opiniujemy projekty umów majątkowych małżeńskich.

Analizujemy również treść dokumentów zaproponowaną przez stronę przeciwną.

Dbamy o to, by zabezpieczyć Twoje interesy już w czasie procesu

Reprezentujemy przed sądami i w czasie prowadzonych mediacji

Twoje postępowanie przeprowadzimy od początku do samego końca. Byś samodzielnie nie musiał koncentrować się na formalnościach, czy terminach w sprawie. Będziemy Cię też na bieżąco informować o postępach, dzięki czemu zachowasz nad nią pełną kontrolę.

Pomagamy wyegzekwować Twoje prawa po zakończonym procesie

Phasellus vitae ante lobortis, cursus dui et, venenatis tortor. In ex leo, volutpat non cursus a, venenatis sit amet lacus. Vestibulum commodo, justo id faucibus interdum, velit lacus ullamcorper ante, et scelerisque lacus dolor eu justo. Suspendisse potenti. Quisque orci ligula, congue sed magna sed, mattis facilisis nibh. Ut fermentum eleifend magna in convallis. Pellentesque euismod viverra dignissim.

Rozwód

Alimenty

Kontakty z Dzieckiem

Sprawy rodzinne

Podział majątku

Spadki

Sprawy Cywilne

Prawo pracy i ZUS

Sprawy karne

Pomoc pokrzywdzonym

Negocjacje

Mediacje

Potrzebujesz pomocy? Porozmawiajmy.

Twój problem nie rozwiąże się sam. Możesz na nas liczyć. Chętnie udzielimy Ci wszelkich wyjaśnień i przedstawimy możliwe rozwiązania. Napisz do nas lub zadzwoń, a odezwiemy się do Ciebie najszybciej, jak to możliwe.

Pin It on Pinterest

Share This